A A A

Baza socjalna

Dom Pomocy Społecznej w Oławie przeznaczony jest dla osób dorosłych przewlekle somatycznie chorych o liczbie miejsc 110. Mieszkańcy zajmują 2-4 osobowe pokoje, znajdujące się w budynkach A i B, wyposażone w odpowiedni sprzęt. W swoich pokojach mieszkańcy mogą posiadać pamiątki i przedmioty, do których przywiązani są emocjonalnie, tworząc swój własny, domowy klimat.
Budynek A - posiada 18 pokoi 2 i 3 osobowych na trzech kondygnacjach, na każdym piętrze znajduje się kuchenka z wyposażeniem do dyspozycji mieszkańców, wspólny hol i łazienki. Niektóre z pokoi mają łazienki własne. Na parterze znajduje się dyżurka pielęgniarska.


Budynek B - na trzech kondygnacjach znajdują się dwa niezależne odcinki mieszkalne - B parter i B pietroB parter - na jednej kondygnacji znajduje się odcinek mieszkalny dla 33 osób.
Pokoje 2,3 i 4 osobowe, zaplecze socjalne: kuchenka, hol, łazienki, toalety, dyżurka pielęgniarska

B pietro - na dwóch kondygnacjach znajdują się pokoje 2 i 3 osobowe. Każda z kondygnacji posiada własne kuchenki toalety, łazienki. Dyżurka pielęgniarska znajduje się na pierwszym piętrze.


Znajdujące się w oddziałach A i B pokoje mieszkalne, wyposażone są w instalację przywoławczą, w części pomieszczeń znajduje się instalacja tlenowa.

Budynek D połączony z budynkami A i B łącznikami wyposażony w windę umożliwiającą poruszanie się pomiędzy kondygnacjami.

W budynku D znajduje się kuchnia, stołówka, sala rehabilitacyjna, gabinety fizykoterapi i masażu, kaplica, biblioteka, świetlica oraz pomieszczenia biurowe